Почетна / Дечја недеља 2022

Дечја недеља 2022

Весело, шарено, разиграно!

Широм Србије под слоганом ,,Шта детету треба да расте до неба“ обележена је Дечја недеља од 3. до 9. октобра 2022. године. У нашој школи сви су се потрудили да ову недељу учине интересантном, разиграном и насмејаном.
Учитељи су са нашим најмлађим ученицима у понедељак, 3. октобра на првим часовима ,,тумачили“ ,,Буквар дечјих права“. Истог дана је одржана ,,Трка врећама“ ученика од 1. до 4. разреда. Сутрадан смо имали журку у школском дворишту ,,Сви на плес!“ Среда је био дан за природу и забаву – најмлађи су прошетали до Хисара и пустали змајеве. Дружење са предшколцима из вртића ,,Цицибан“ је традиција наших ученика, а ове године су заједно урадили ликовну радионицу на тему Дечје недеље. У петак су мали прваци и званично примљени у Дечји савез и постали део ОШ ,,Трајко Стаменковић“. Тог дана у холу школе је одржана приредба.
Током најрадосније недеље прикупљан је школски прибор за мале другаре којима је неопходан и појачана је активност у хуманитарној акцији ,,Чеп за хендикеп“.
Игра, спорт, песма, природа и безбрижни осмеси су улазница у нови свет.
ДОБРОДОШЛИ, ДРАГИ ПРВАЦИ!

Новинарска секција ОШ ,,Трајко Стаменковић“