Почетна / Шумска прича „Зелена фабрика“

У оквиру пројектних активности „Еко медијатека 2″, у еко медијатеци ОШ“Трајко Стаменковић“, 27.5.2022. организован је фестивал кратког еколошког филма.

Остварена је успешна сарадња са основним школама ОШ“Васа Пелагић“, ОШ“Светозар Марковић“ и ОШ“Вожд Карађорђе“. Филмове су осмислили и реализовали ученици са наставницима биологије. Учесницима су подељене захвалнице.

Фестивалу су присуствовали и представници Одељења за заштиту животне средине, који су обезбедили награде за школе.

Наша школа је том приликом уручила захвалницу Одељењу за заштиту животне средине, за успешну сарадњу у области заштите и унапређења животне средине и промоције еколошких стилова живота. Након презентације еколошких филмова ученици и наставници су наставили своје дружење уз одабране еколошке песме и презентацију ученичких еколошких филмова и презентација еко секције „Зелени“, ОШ“Трајко Стаменковић“.